Twitter Facebook İletişim
 Malzeme  mühendisliği  yaşamı  kolaylaştıracak  ve insanlığın  yaşam
 kalitesini yükseltecek yeni  malzemelerin tasarlanması,  geliştirilmesi ve üretilmesi,var  olan malzemelere yeni   kullanım alanları oluşturan  bilim dalıdır. İlk çağlarda saf  haldeki
devamı
Malzeme mühendisliği, demir, bakir, alüminyum gibi klasik metallerden, metal olmayan plastikler, seramikler, yarı iletkenler ve minerallere kadar geniþ bir spektrumda malzeme türlerinin üretilmesi, atom ve yüzey yapılarının deðiþtirilerek farkli özellikler kazandırıllmasi, yeni ürünler ve üretim yöntemleri geliþtirilmesi gibi çok önemli faaliyet alanlari bulunan disiplinler arasi bir mühendislik dalıdır.
devamı
 

"Staj sonuçları için tıklayınız."


"Öğrencilerimizin Dikkatine! Bölüm Öğrenci Temsilcisi seçimine aday olmak için 30.11.2015 tarihine kadar bölüm sekreterliğine başvurunuz. Seçimler 3 Aralık perşembe günü saat 17:00'ye kadar bölüm sekreterliğinde yapılacaktır."


"Öğrencilerimizin dikkatine! Sınav yönergesi için tıklayınız."


"Malzeme Mühendisliği Uygulamaları ve Malzeme Mühendisliği Tasarımı I-II ile ilgili tez yazım kurallarına ve duyurulara "Eğitim-> Ders Notları" sayfasından ulaşabilirsiniz."


"Erasmus Öğrenci Topluluğu Duyurusu"


"Malzeme Mühendisliği Tasarımı II dersi açılmıştır. Mezun durumundaki öğrenciler bölüm öğretim üyeleri ile görüşerek konularını belirleyecektir."

"Malzeme Mühendisliği Bölümü 2015-2016 Öğretim Yılı Güz Dönemi Lisansüstü Ders Programı. Güncelleme tarihi: 14.10.2015"

"Malzeme Mühendisliği Bölümü 2015-2016 Öğretim Yılı Güz Dönemi Ders Programı. Güncelleme tarihi: 16.10.2015"

Celal Bayar Üniversitesi 22. Bilim ve Bahar Şenlikleri kapsamında Genç Girişimciler 1.'lik ödülü Malzeme Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin oldu.

Bölümümüzde Bilgisayar Destekli Malzeme Seçiminde kullanılan CES Selector Yazılımının Semineri verilmiştir.

Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Ahmet TÜRK, TÜBİTAK-MAG Yürütme Komitesi üyeliğine atandı

"Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hülya Durmuş Avusturya'da bulunan Montanuniversität Leoben'de ders verdi."

CBÜ Malzeme Mühendisliği Bölümü Sanal Üretim Laboratuvarı Açıldı

Malzeme ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri "Depreme Karşı Dayanıklı Sıcak Haddelenmiş Çelik Yapı Profilleri Geliştirilmesi" projesinde yer alacak.

Malzeme Mühendisliği Bölümü’nde Sanal Üretim Laboratuvarı Kurulacak

Projeler Aday Öğrenci
Projeler Ders Notları Aday Öğrenci Ders Notları