Twitter Facebook İletişim
 Malzeme  mühendisliği  yaşamı  kolaylaştıracak  ve insanlığın  yaşam
 kalitesini yükseltecek yeni  malzemelerin tasarlanması,  geliştirilmesi ve üretilmesi,var  olan malzemelere yeni   kullanım alanları oluşturan  bilim dalıdır. İlk çağlarda saf  haldeki
devamı
Malzeme mühendisliği, demir, bakir, alüminyum gibi klasik metallerden, metal olmayan plastikler, seramikler, yarı iletkenler ve minerallere kadar geniþ bir spektrumda malzeme türlerinin üretilmesi, atom ve yüzey yapılarının deðiþtirilerek farkli özellikler kazandırıllmasi, yeni ürünler ve üretim yöntemleri geliþtirilmesi gibi çok önemli faaliyet alanlari bulunan disiplinler arasi bir mühendislik dalıdır.
devamı
 

"MLZ 5234-Malzeme Biliminde Analiz Teknikleri dersi 13:30'da A112'de yapılacaktır."

"2015-2016 Güz Dönemi Çift Anadal ve Yandal Değerlendirme Sonuçları"

"Çelikler ve Çelik Üretim Teknolojileri”, “Malzemelerin Isıl, Optik ve Fotonik Özellikleri”, “Cam Bilimi ve Teknolojisi” derslerini Örgün Öğretimden almak isteyen İkinci Öğretim öğrencilerinin bu konuyla ilgili bölüm başkanlığına dilekçe vermesi gerekmektedir."

"2015 yılından önce DGS ile bölümümüze kayıt yaptıran öğrencilerimizin ders kayıtlarıyla ilgili eksiklikleri bölüm sekreterine dilekçe ile bildirmeleri gerekmektedir."

"Malzeme Mühendisliği Bölümü 2015-2016 Öğretim Yılı Güz Dönemi Lisansüstü Ders Programı"

"Malzeme Mühendisliği Bölümü 2015-2016 Öğretim Yılı Güz Dönemi Ders Programı. Güncelleme tarihi: 06.10.2015"

"Malzeme Mühendisliği Tasarımı I ve Malzeme Mühendisliği Uygulamaları proje konuları için tıklayınız. Proje konuları yalnızca UBS'de seçilen proje danışmanından alınabilecektir."

"Öğrencilerin staj raporlarını staj çalışmasını izleyen akademik yarıyılın ilk iki haftası içinde Malzeme Mühendisliği Bölüm Sekreterine kapalı zarf içerisinde imza karşılığı teslim etmeleri gerekmektedir. Staj raporu hazırlama ve teslimi ile ilgili bilgilere ulaşmak için tıklayınız. Son teslim tarihi: 09.10.2015"

Celal Bayar Üniversitesi 22. Bilim ve Bahar Şenlikleri kapsamında Genç Girişimciler 1.'lik ödülü Malzeme Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin oldu.

Bölümümüzde Bilgisayar Destekli Malzeme Seçiminde kullanılan CES Selector Yazılımının Semineri verilmiştir.

Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Ahmet TÜRK, TÜBİTAK-MAG Yürütme Komitesi üyeliğine atandı

"Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hülya Durmuş Avusturya'da bulunan Montanuniversität Leoben'de ders verdi."

CBÜ Malzeme Mühendisliği Bölümü Sanal Üretim Laboratuvarı Açıldı

Malzeme ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri "Depreme Karşı Dayanıklı Sıcak Haddelenmiş Çelik Yapı Profilleri Geliştirilmesi" projesinde yer alacak.

Malzeme Mühendisliği Bölümü’nde Sanal Üretim Laboratuvarı Kurulacak

Projeler Aday Öğrenci
Projeler Ders Notları Aday Öğrenci Ders Notları